کانچو ماتسویی

Kancho Matsui


کانچو ماتسویی در سن 13 سالگی از کیوکوشین کاراته شروع کرد. در سال 1976، او به Nagai-Yama Dojo در منطقه Chiba ژاپن پیوست و در طول بیش از یک سال موفق به کسب کمربند سیاه Shodan (درجه اول) شد. در سال 1980، ماتسویی چهارمین بار در مسابقات قهرمانی 12 مسابقات آزاد کاراته ژاپن قرار گرفت. او به زودی پس از 17 سال، به عنوان مربی مقدماتی مدرسه بین المللی کیوکوشین، "Honbu" Dojo در توکیو، ژاپن شد.

در هر دو سال 1981 و 1982 ماتسویی در رده سوم مسابقات آزاد کاراته ژاپن و در سال 1983 در رده هشتم قرار گرفت او به خاطر روحیه شگفت انگیز، قدرت و عزت نفس شناخته شده و تحسین فراوانی را به دست آورد زمانی که او سومین جایزه را در سومین مسابقات آزاد جهانی کاراته در سال 1984 به دست آورد.

او موفق به کسب مقام قهرمانی در کل ژاپن در سالهای 1985 و 1986 شد و سپس موفق به انجام چالش نهایی "100 Man Kumite" در ژاپن گردید. او به عنوان "نابغه بی نظیر" شناخته شد، او یک بار در سال 1987، جوان ترین قهرمان جهان شد.

Kancho Matsui


در ماه May سال 1992، ماتسوی مدرسه خود را در آساکوسا، توکیو باز کرد و بعد از آن به عنوان مدیر شعبه توسط سوسای اویاما منصوب شد. در 26 April1994، متاسفانه موسس سوسای اویاما درگذشت و او رسما به وسیله تمامی نمایندگی سازمان جهانی و ژاپن به عنوان رییس "کانچو" (مدیر) سازمانی جهانی کیوکوشین کاراته ماتسویی برگزیده شد.

در پی وقوع مرگ ناگهانی سوسای و اتصاب او، کانچو ماتسویی در سال جاری موفق به برگزاری 11 مسابقات جام جهانی ژاپن و بیست و هفتمین مسابقات قهرمانی ژاپن با حضور 16000 تماشاگر شد. در سال بعد او موفق به کسب 6 مسابقات آزاد کاراته جهانی شد که 168 جنگجو از سراسر جهان رقابت کردند و بیش از 25000 تماشاگر شاهد آن بودند.

کانچو ماتسوئی با سفر به نقاط مختلف جهان از جمله کشور عزیزمان ایران و برگزاری کلاسهای آموزشی و فنی و ایجاد وحدت تکنیکی در بین کاراته کاهای کیوکوشین گام موثری را برداشته اند وی همچنین با برگزاری مسابقات جهانی یادواره ی سوسای اویاما به صورت وزنی و مسابقات جهانی بانوان امکان موفقیت و پیشرفت را برای افراد سبک وزن میسر نموده اند . در حال حاضر سازمان بین المللی کاراته بیش از 12 میلیون عضو در 125 کشور دارد. Kancho Matsui در حالی که همزمان مدیریت این سازمان را از مقر آن در ژاپن دارد، به شعب های سراسر جهان سفر می کند تا روح راه Kyokushin را به کشورهای و فرهنگ ها در همه جا گسترش دهد.Kancho Matsui